ŞCOALA GIMNAZIALĂ „ŞTEFAN CEL MARE” GALAŢI

Scoala Gimnaziala Nr. 13 Stefan cel Mare Galati este o scoala unde modernul s-a asternut încet dar sigur peste vechiul de altadata, unde traditia se îmbina armonios cu noul si unde fiecare dascal se intrece pe sine împartaşind din experienta lui, oferind educaţie de calitate particularizând în funcţie de nevoile de învăţare ale fiecărui copil.

Misiunea scolii noastre:

Educam elevii pentru a deveni buni cetateni, intr-o lume in schimbare. Oferim educatie de calitate elevilor, prin plasarea acestora în centrul procesului educativ, formandu-le capacitati, deprinderi si competente, folosind tehnologiile informationale, perfectionand comunicarea scoala - familie - comunitate, in scopul facilitarii insertiei sociale a absolventilor nostri.

Viziunea scolii noastre

Scoala Gimnaziala Nr. 13 Stefan cel Mare Galati, este o scoala in slujba comunitatii, avand capacitatea de a functiona ca o institutie eficienta si echitabila pentru toate categoriile de copii si de a asigura progresul tuturor elevilor sai, astfel incat maine sa fie mai bun ca azi